Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení prac.úvazku při I.st.ID

Autor Zdena
Předmět Snížení prac.úvazku při I.st.ID
Dotaz

Dobrý den.

Mám přiznaný I.stupeň ID,pracovní poměr mám na dobu neurčitou, pracuji na 7,5 hodiny a chci se zeptat zda může zaměstnavatel tento úvazek snížit a rozdělit tak na dva pracovníky invalidní dúchodce? Za odpověď Vám moc děkuji Zdena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdeno,

zaměstnavatel Vám sám o sobě bez Vašeho souhlasu nemůže měnit rozsah pracovní doby. To, že pobíráte I. stupeň ID ještě neznamená, že máte méně práv. Pokud nesouhlasíte se sníženíém pracovního úvazku, tak mu to sdělte a nemůže s tím nic dělat.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji