Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snizeni pracovniho uvazku

Autor Eva
Předmět snizeni pracovniho uvazku
Dotaz Dobry den,po onkologicke lecbe me byl priznan plny invalidni duchod na 1.rok.Vyse duchodu je nizka a neuzivim z neho ani dceru na kterou nedostavam vyzivne.Proto jsem nastoupila zpet do prace kde mi nadrizena vysla maximalne vstric i prerazenim na kancelarskou praci z vyroby.S tim se poji hodinovy uvazek 8,5hod coz nezvladnu fyzicky.Sly jsme zadat o snizeni uvazku,bylo nam receno ze na nej nemam narok ze zakona a pokud mi nevyhovi dostanu vypoved.Mam smlouvu na neurcito.Zamestnavatel uvadi pozice vhodne i pro osoby se zmenenou pracovni schopnosti a jiste ma i ulevy na danich za zamestnani lidi s invaliditou.Jen v nasi pobocce je 300lidi.Poradite mi prosim jak postupovat?dekuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

podle zákoníku práce je zaměstnavatel povinnen přihlédnout k Vašemu zdravotnímu stavu a vyjít Vám vstříc při stanovení pracovní doby. Pouze v případě, že by to zaměstnavatel nemohl ze závažných důvodů učinit, tak nemusí vyhovět. Měl by to však písemně odůvodnit. Doporučuji Vám, obrátit se se stížností na inspekci práce, která je v každém okrese. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.