Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení pracovní schopnosti

Autor Jaroslav
Předmět snížení pracovní schopnosti
Dotaz

Dobrý den

V prosinci odebrán invalidní důchod a snížení na 25 procent. V únoru v zaměstnání rušení pracovního místa a návrch na fyzicky náročnější (jinak výpověď z nadbytečnosti)

TEP kyčle a v druhém artroza 2 až 3 stupně začínají bolesti Mám v zaměstnání ještě zákonou

ochranu

Děkuji

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jaroslave,

speciální zákonná ochrana v zaměstnání OZP není. Pokud se zaměstnavatel rozhodne, že zruší pracovní místo, tak proti tomu prakticky žádnou ochranu nemáte. Buď se podvolíte a nebo můžete dostat výpověď ze zdravotních důvodů.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.