Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení inv.důchodu z PID na ČID

Autor Havelková
Předmět snížení inv.důchodu z PID na ČID
Dotaz

Dobrý den .Měla bych dotaz.K 3.5 2010 mi byl odebrán PID a zkrácen na ČID.Invalidita 1 stupně dle §39 odst.2.pismena a.Bylo mi doporučeno ohlásit se na ÚPráce,s tím že mi bu.de rok ještě chodit vyplácení PID.Měla bych zaměstnání,při kterém by můj zaměstnavatel bral ohled na můj zdravotní stav,ale neví na jakou smlouvu by mě měl zaměstnat,aby nedošlo k nějaké nesrovnalosti.Rád by mi vyšel vstříc,to se v dnešní době nedá o všech zaměstnavatelích říct.A ráda bych věděla zda nemá nějakou výhodu pokud zaměstná invalidu.Děkuji a přeji krásný den.S pozdravem Havelková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Havelková,

můžete uzavřít normální pracovní smlouvu. Při pobírání ID I. stupně není žádné omezení v pracovní aktivitě.

S pozdravem Václav Krása