Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení invalidity z 3. na 2. stupeň a ÚP

Autor Stodůlková
Předmět Snížení invalidity z 3. na 2. stupeň a ÚP
Dotaz

Vážený pane Krása, obracím se na vás s dotazem. Synovi byl na základě posudkové komise snížen invalidní důchod z 3. stupně na 2. stupeň a dnes již  přišlo i písemné rozhodnutí.   Vím, že částka důchodu se sníží až po 13ti měsících, ale prosím o radu, zda se má syn přihlasit na úřad práce již nyní, nebo až mu bude částka důchodu snížena. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.                                                                    

                                                           Stodůlková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Stodůlková,

domnívám se, že Váš syn by se měl do evidence ÚP přihlásit již nyní, protože od data účinnosti, které je uvedeno na rozhodnutí je uznán osobou s II. stupněm invalidity. Skutečnost, že mu bude vyplácen důchod v plné výši po dalších 13 měsíců je spíše záležitostí kompenzační vzhledem ke změně zákona od 1. ledna 2010, ale nemá vliv na stupeň invalidity.

S pozdravem Václav Krása