Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížení důchodu

Autor Květa
Předmět Snížení důchodu
Dotaz Vážený pane Krása, měla jsem původně důchod 2.stupně,ten mi pak zvýšili na 3.stupeň a nyní opět snížili na 2.Dostávala jsem asi 5600Kč,při 3.stupni 8700Kč,mám nyní počítat s tím že budu brát méně než těch 5600Kč?Někde jsem vyčetla že to po snížení dělá asi polovinu. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Květa

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Květo,

obávám se, že skutečně současná právní úprava povede k tomu, že důchod Vám bude činit asi polovinu současného ID. Můžete se odvolat k ČSSZ a případně podat ke krajskému soudu správní žalobu.

S pozdravem Václav Krása