Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížení 3.stupně na I. stupeň ivlidity - za dva roky jsem plně zdráv.

Autor Magda Šplíchalová
Předmět snížení 3.stupně na I. stupeň ivlidity - za dva roky jsem plně zdráv.
Dotaz Vážený pane Kráso, jen stručně. Můj syn měl před 6 lety nehodu na motorce. Měl až dosud plný invalidní důchod III. stupeň. Naposledy posuzovaný v roce 2015. Nyní se zázračně uzdravil a je schopen výkonu. Zprávy, ale mluví jinak těžká paréza DK, těžké postižení páteře, postižení močových cest,... Zprávy jak z vojenské nemocnice, tak od neurologa. Poslala ho k jinému doktorovi neurologovi, kde vyžadovala, aby tam napsal , že by mohl pracovat v sedě. Na základě této věty mu snížila o 2 stupně invaliditu. Prý se může rekvalifikovat. Rozhodla jsem se podat námitku a pokud neuspěji, tak i žalobu. Vás bych velmi ráda požádala o formuláře a o nějakého jiného nezávislého neurologa, který by nám udělal kompletní zprávu k odvolání. Co tomu jinak říkáte. Řekla bych jeden by nevěřil, co je dnes možné. Jedna velká závist. Prosím o vaši radu, jak postupovat. Děkuji za radu a vaše vyjádření Magda Šplíchalová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šplíchalová,

souhlasím s Vámi, že je velmi problamatické, když je snížen ID o II. stupně, a to zvláště v případech, kdy je zřejmé, že zdravotní postižení je trvalého charakteru. Formuláře, jak na podání námitky ani na správní žalobu v zásadě nejsou. Stačí napsat, že podáváte námitku proti rozhodnutí č..atd. Jako důvod uvedete, že posuzující lékař nevzal v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu Vašeho syna. Pokud jde o správní žalobu, tak ta se podává ke Krajskému soudu, ale až po neúspěchu s námitkou. U správní žaloby se neplatí žádné poplatky a není třeba advokát. Důležité je mít k dispozici stanoviska, kde by bylo jasné, že posudkový orgán skutečně nevzal v úvahu všechny okolnosti zdravotního stavu. Například nevzal v úvahu postižení močových cest a podobně.

Pokud jde o neurologa, nemohu Vám v této věci poradit, protože to zásadně nedělám. Nevím, který je lepší a horší doktor a nerad bych se někoho dotknul.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji