Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Snížená pracovní schopnost s kardiostimulátorem

Autor Jan Mašek
Předmět Snížená pracovní schopnost s kardiostimulátorem
Dotaz Dobrý den, mám dotaz ohledně kardiostimulátoru a pracovního zařazení. Osoba, co jej má se považuje za osobu se sníženou pracovní schopností a zaměstnavatel, který zmíněnou osobu zaměstná má nárok na určitá zvýhodnění? Existuje na to nějaký dokument nebo potvrzení od lékaře či úřadu? Kdo by ho případně vydával - můj obvodní lékař nebo kardiolog? Předem děkuji za odpovědi. S pozdravem Jan Mašek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Mašku,

osoba zdravotně znevýhodněná je konkrétní institut, který stanoví ÚP na základě posouzení lékařskou posudkovou komisí. Pokud taková osoba pracuje u zaměstnavatele, který není zaměstnavatelem zaměstnávajícím více než 50 % OZP, tak může využít příspěvek podle § 75 na zřízení chráněného pracovního místa. Toto pracovní místo však musí být po té obsazeno minimálně tři roky. Dále je možné podle § 76 poskytnout příspěvek na částečnou úhradu provozních nákladů chráněného pracoviště, a to maximálně ve výši 48 000,- korun ročně.

 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu. Děkuji