Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snížená pracovní schopnost

Autor Korejtko Zdeněk
Předmět snížená pracovní schopnost
Dotaz

Dobrý večer pane Krása mám na vás  dotaz na který jste tady asi už odpovídal ale nemohu ho odevřít tak že ztohoto duvodu se vám dovoluji položit dotaz  muj zeťák má částečný invalidni duchod . má sníženou pracovní schopnost a ta je že muže zvedat pouze 15kg.Nemá žádný prukaz Nemá žadný prukaz že je nějak postižený ZTP nepoTP pouze má toto omezení. Chtěl jsem aby ho zaměstnali ve firmě v které pracuji ale firma tvrdí že je invalida  že ho zaměstnat nemohou .Ale podle mne je to nesprávné podle mne by ho měli zaměstnat akorád on by si měl hlidat aby se nepřetěžoval . Jestli se mýlím .mohl by jste mi to osvětlit Děkuji za odpověď Korejtko Zdeněk

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Korejtko,

pokud někdo odmítne zaměstnat někoho jen proto, že pobírá ID, tak se dopouští trestného činu. Samozřejmě, že nabízené zaměstnání musí odpovídat zdravotnímu stavu žadatele o zaměstnání. Pokud jej nesplňuje, tak jej firma skutečně nemusí přijmout. Doporučuji Vám se obrátit na inspekci práce, která má pracoviště v každém okrese a poradit se s nimi.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji