Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

snižena pracovni schopnost

Autor daniela
Předmět snižena pracovni schopnost
Dotaz Dobrý den,chci se zeptat mam od 18let sniženou pracovní schopnost na oči dnes je mi 38let.Nikdy jsem to v praci nehlasila z duvodu obavy o zaměstnaní.Nyní budu měnit praci a chci se zeptat jestli to má nějaké vyhody myslim finanční kdybych to nahlasila stav se mirně zhoršil.Děkuji Daniela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Danielo,

můžete požádat na ÚP o posouzení zda nesplňujete podmínky osoby zdravotně znevýhodněné. Pro zaměstnavatele by to mělo tu výhodu, že by mohl na Vás čerpat 1000,- korun měsíčně na režijní náklady.

S pozdravem Václav Krása