Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

smlouva a dohoda

Autor Zdeněk Vidergot
Předmět smlouva a dohoda
Dotaz Dobrý den pane Kráso mám dotaz pracuji u bezpečnostní agentury ČMBA a dostal jsem smlouvu a ještě k tomu dohodu na smlouvu dostávám 8500 korun a na dohodu 1800 korun chci se zeptat jestli je to možné a z čeho se vypočítává dovolená a nemocenská museli jsme podepsat 6 hodinovou pracovní domu jestli mě můžete napsat jestli je to v pořádku děkuji za odpověď a pozdravem Vidergot.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vidergote,

minimální mzda na plný úvazek je v současné době 11 000,- Kč. To znamená, že na 6 hodin byste měl mít plat 8250,- Kč. Pokud pracujete více než 6 hodin a jsou Vám tyto hodiny propláceny dohodou o práci, tak to samozřejmě pro Vás není výhodné, protože do starobního důchodu  se Vám počítá jenom mzda 8500,- Kč. Je to zřejmě zase nějaký kalkul Vašeho zaměstnavatele, že chce na Vás vydělat. Doporučuji, abyste proti tomu protestoval.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji