Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Slováková

Autor Katarína
Předmět Slováková
Dotaz

Dobrý den,

jsem OSVČ od r. 2010 a byl mi přiznán ID 3. stupně a průkaz ZTP. Požádala jsem o vymezení chráněného pracovního místa, to mi bylo scháleno ÚP a mám již podepsanou smlouvu. Zhoršila se mi chůze,  chci pracovat jenom z domu - zpracovávám rozpočty  a rozhodla jsem se zakoupit pletací stroj a prodávat oděvy.  Předtím jsem jezdila po firmách a konzultovala práci ohledně rozpočtů u nich.

Chtěla jsem požádat o příspěvek na zřízení CHPM pro OSVČ. Bylo mi ÚP sděleno, že to není možné, mám už pracovní místo vymezeno a na tento příspěvek mají nárok jen uchazeči o zaměstnání na ÚP, kteří chtějí začít podnikat  Já si mohu požádat jen o příspěvek na částečnou úhradu provozních nákladů - např .počítačový program... Ale už ne na stůl a židli nebo počítač. Je ohledně zádosti tenhle postup ÚP správný? (Vím, že příspěvky nejsou automaticky přidělovány, záleží na ÚP - chtěla jsem to alespoň zkusit)

 

Děkuji za odpověď

 

Slováková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Slováková,

postup ÚP je správný. U ID III. stupně není možné být evidován jako uchazeč o zaměstnání, pouze jako zájemce a v tom je ten základní problém.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji