Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Sleva na dani a průkaz ZTP

Autor Milinková Jiřina
Předmět Sleva na dani a průkaz ZTP
Dotaz

Dobrý den,dovoluji si Vás požádat o vysvětlení.Máme zaměstnance,který pobírá ČID a má průkaz ZTP/P je plně neslyšící.Lze mu v tomto případě uplatnit slevu na dani §35ba odst.1 písm.e)zákona na částku 16.140,-- korun ročně.Jestli ne,můžete mi prosím přiblížit jak moc zdravotně postižený člověk má vlastně na tuto slevu nárok?? Jsem mzdová účetní a ráda bych si v tom udělala jasně než mám nyní.Děkuji moc za vysvětlení

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Milinková,

v případě, který popisujete je nárok na slevu rozhodující zda osoba je držitelem průkazu ZTP/P. Pouze upozorňuji, že průkaz ZTP/P musí být platný. Doba platnosti je u osob do 20 let 5-ti letá, u osob mezi 20 - 50 roky je 10 letá a teprve u lidí nad 50 let věku se již nezkoumá potřebnost průkazu ZTP/P. Všechny tyto podrobnosti najdete v §86 zákona č. 100/1988 Sb., o sociálním zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása