Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Šance na ID 3. stupně?

Autor Marie
Předmět Šance na ID 3. stupně?
Dotaz Dobrý den. Již několik let mám přiznaný ID 2. stupně pro těžké astma spojené s imobilitou. Kromě toho mám přiznáno ZTP/P i PnP ve 3. stupni vše na neurčito. Nyní jsem měla nastoupit na vyšetření prováděné pod celkovou narkózou. Toto mi však pneumolog zakázal s tím, že mi celkovou narkózou neumožní, že jsem po plícní stránce vysoce riziková pacientka. Vím že nejste lékař, ale mohla bych podle vašeho názoru mít šanci na zvýšení ID na 3. stupeň? Jedná se mi o to, že mi bylo před pár léty sděleno posudkovou komisí, že pokud si v budoucnu požádám o zvýšení ID, bude mi důchod snížen. Takže nechci zbytečně riskovat. Z mého okolí znám pár jedinců kteří na to skutečně doplatili. Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

je zvláštní, že Vám posudkový lékař řekne, takovou věc, že při žádosti o zvýšení ID Vám důchod bude snížen. To je nepřípustná manipulace. Pokud se domníváte, že Váš zdravotní stav se zhoršil, tak by asi bylo dobré, abyste si požádala o III. stupeň ID, a to i vlzhledem k tomu, že Vám byl přiznán průkaz ZTP/P a III. stupeň míry závislosti. To svědčí o vysoké ztrátě schopností sebeobsluhy a tím i velkou ztrátu pracovních schopností. Pokud by se Vám něco takového stalo, tak mne okamžitě kontaktujte na v.krasa@nrzp.cz.

 

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.