Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

s ČID zažádat o podporu v nezaměstnanosti

Autor Hana Strejcová
Předmět s ČID zažádat o podporu v nezaměstnanosti
Dotaz

Dobrý den, prosím, mám dotaz, manžel má uznaný částečný in. důchod I. stupně a má živnost na vedlejší činnost. Může po ukončení, přerušení činnosti zažádat o podporu v nezaměstnanosti? Předem moc děkuji za odpověd, s pozdravem Strejcová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Strejcová,

pokud si Váš manžel neplatí v sociálním pojištění také pojištění pro případ nezaměstnanosti, tak žádnou podporu brát nemůže. To záleží právě na tom, zda platí pouze minimální pojištění, které se vztahuje pouze na důchod a je povinné a nebo zda platí i na nemocenské a podporu v nezaměstnanosti. To je potřeba, aby se poradil se svým daňovým poradcem, jak to se sociálním pojištěním má.

S pozdravem Václav Krása