Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rozvázání pracovního poměru s invalidním důchodcem

Autor Jana Maděrová
Předmět rozvázání pracovního poměru s invalidním důchodcem
Dotaz

Dobrý den, prosím, ráda bych se zeptala. (Jsem mzdová účetní)

Zaměstnankyně je od 23.2.2009  v pracovní neschopnosti, 31.12.2009 s ní byla na OSSZ sepisována žádost o invalidní důchod, zřejmě jí bude přiznán důchod plný invalidní. Má pracovní smlouvu na dobu určitou - do 31.12.2011. Nejraději by po přiznání invalidního důchodu čerpala asi 2-3 měsíce neplacené volno (aby se dále zotavila) a pak pracovala dále v naší organizaci na kratší pracovní )vazek (jednak z důvodů sociálního, jednak finančních - shodou okolností byl její manžel také dlouho vážně nemocný, před PN i teď je nezaměstnaný.) Podle pracovnice OSSZ je takový postup legální. Ale ředitelka naší organizace chce se zaměstnankyní rozvázat pracovní poměr a pak případně uzavřít nový. Má na tento postup ředitelka nárok? (Zaměstnankyně není těhotná.)  Měl by tento druhý postup pro organizace vůbec nějaké výhody? (Jedná-li se o zaměstnance s invalidním důchodem, tak za něj zdravotní pojištění platí při neplaceném pracovním volnu stát - ne?)

Předem děkuji za zodpovězení. Jana Maděrová-Městská knihovna Chrudim

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Maděrová,

postup paní ředitelky je legální a neodporuje zákoníku práce. Může mít pro zaměstnavatele i určitou výhodu, pokud bude uzavřen nový pracovní poměr. Vzhledem k přiznání invalidity pro zaměstnankyni je možné,aby zaměstnavatel získal slevu na dani z příjmu, případně by mohl získat příspěvek na zřízení chráněného místa. Není však pravda, že u zaměstnance pobírajícího ID platí zaměstnavateli sociální a zdravotní pojištění stát.

S pozdravem Václav Krása