Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

rozvázání pracovního pomeru

Autor Alena Siskova
Předmět rozvázání pracovního pomeru
Dotaz Dobrý den.Byl mi přiznán první stupen invalidity,zaměstnavatel mi. vyhrožuje rovázáním pracovního poměru,smlouvu mám na dobu neurcitou,má na to nárok? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sisková,

zaměstnavatel s Vámi nemůže rozvázat pracovní poměr pouze z toho důvodu, že Vám byl přiznán ID. Jedině by Vám mohl ukončit pracovní poměr, pokud by podnikový lékař rozhodl, že ze zdravotních důvodů nemůžete vykonávat práci, kterou děláte a zaměstnavatel by prokázal, že pro Vás nemá žádný jiný druh práce, který byste, vzhledem ke zdravotnímu stavu, mohla vykonávat. Ukončení pracovního poměru pouze z důvodu invalidity je diskriminace a je to v rozporu se zákonem č. 198/2009 Sb., tzv. antidiskriminační zákon. Toto byste měla sdělit svému zaměstnavateli, pokud Vám bude zase vyhrožovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.