Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

roztroušená skleróza - práce

Autor Sekerková Hana
Předmět roztroušená skleróza - práce
Dotaz

 Dobrý den,

před časem jste mi zodpověděl dotaz, jsem vám za to vděčná. Ovšem potřebovala bych poradit ještě v několika věcech. Dovolila jsem si rozdělit dotazy do bodů, aby byly přehledné:

1. Ráda bych věděla, jestli zaměstnavatel musí respektovat pracovní rekomandaci, anebo je to pouze informativní papír, který se porušuje?

2. Ráda bzch požádala o změnu pracovní smlouvy ze zdrav. důvodů, protože dosavadní práce zhoršila můj zdrav. stav. Je to možné? Mohl by ste mi poradit nějaký tiskopis, jak mám onu žádost napsat?

3. Pokud neuspěji, chtěla bych si stěžovat na inspektorátu práce. Poradíte mi jestli je lepší osobně, nebo raději písemně? Jak bych měla stížnost formulovat?

Velmi si vážím práce, kterou pro lidi děláte.

 

                        Předem máte moje díky     Hana Sekerková.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Sekerková,

samozřejmě, že mlůžete požádat o změnu pracovní smlouvy z důvodu zhoršení zdravotního stavu. Upozorňuji Vás ale na to, že zaměstnavatel může rozvázat se zaměstnancem pracovní smlouvu ze zdravotních důvodů. Solidní zaměstnavatel by Vám měl vyhovět, pokud máte napjaté vztahy se zaměstnavatelem, doporučuji Vám opatrnost. Rekomandace není zákon a je to tudíž čin informativní. Zaměstnavatel však může prohlásit, že nemá vhodnou pracovní pozici dle rekomandace a opět může s pracovníkem ukončit pracovní poměr. Situace v pracovně právních vztazích je velmi složitá a proto Vám doporučuji se obrátit na poradnu Odborových svazů, která je v každém okresním městě.

S pozdravem Václav Krása