Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

renta

Autor Klenerová
Předmět renta
Dotaz

Omlouvám se za špatně formulovaný dotaz ohledně vyplácení renty.V r.1982 jsem utrpěla pracovní uraz,do r.1999 jsem pobírala tzv.rentu.V témže roce jsem byla uznána částečně invalidní /dnes jsem plně invalidní a ZTP/.Jelikož jsem dostala důchod na nemoc,která nesouvisela s pracovním urazem,renta mně byla zastavena.Byl tento postup v pořádku-všemožně jsem se na tento muj problém dotazovala,ale pořád jsem slyšela,že je to v pořádku.Moc děkuji za odpověd Klenerová.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Klenerová, 

 to je právě problém a poměrně dost částý. Renta přísluší v případě, že důchod, ať již ČID a nebo PID, je dán v souvislosti s pracovním úrazem či nemocí z povoolení.

Jelikož jste nyní v PID v důsledku jiného onemocnění tak postup pojištovny v pořádku je. Důvod vyplácení renty pominul.

S pozdravem.

 

Václav Krása