Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Renta

Autor Radek
Předmět Renta
Dotaz

Pekny den preji pane krasa,Chtel byh se zeptat,v roce 2011 mi byla uznana nemoc s povolani (vazova neuroza). firma me preradila na jinou praci a  ted mi bude vyplacena renta  co mi vypocitala,Firma me haze klacky pod nohy,chtely by abych odesel sam nejlepe dohodou pro ne.Nebo ze mne propusti ze strany zamestnavatele s parag.52 pism. C),nadbytecnosti,zanik mista. 3 mesicni odstupne k tomu,Maji na to pravo,kdyz mam nemoc s povolani? bude mi renta vylacena  i po skonceni pracovniho pomeru?nasel bych si novou praci a kdyz ne byl bych vedeny na urade prace.Bude  mi i tak vyplacena renta?Nebo z jakych duvodu muzu byt propusten a by mi zustala renta, Firma je pojistena u Ceske Pojistovny.Sam nemuzu odejit a bez renty jsem uplne vyrizeny,Chtel bych pracovat u jine firmy a  nadale pobirat rentu ,co mam udelat proto a jakymy zpusoby musim  dejit?jake jsou moznosti?Musim podepsat vypoved par,52 pism. C)?kdyz to nepodepisi co se stane?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

renta je náhrada mzdy. Pokud by Vám byl skončen pracovní poměr, tak je pravděpodobné, že by Vám byla renta dokonce zvýšena o tu část platu, kterou nyní pobíráte. nedoporučuji Vám však, abyste podepsal dohodu o ukončení pracovního poměru. je pro Vás vždy výhodnější skončení pracovního poměru pro nadbytečnost a púodobně. Neztrácíte tím dávky v nezaměstnanosti a podobně.

S pozdravem Václav Krása