Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

reakce na článek p.Kunhertove a odpověď

Autor Eva
Předmět reakce na článek p.Kunhertove a odpověď
Dotaz

Dobrý den,musí reagovat na Vaší odpověď ohledně pracujících CID.p.Kunhertová má pravdu,že jsou zneužívané k práci lidé s PID a CID.Já sama pracuji v chráněné dílně pro automobil.odvětví.Pracujeme v úkole a někteří pracují i na 130%.Nevykazují menší pracovní nasazení,ale je to tím,že tam pracují 2-5 let a praxe se jim dostane do rukou.Ale protože mají ID,dostanou pouze 75% mzdy.Pokud nepracují aspoň na 90%,jsou propuštěni.Pracovali tam i lidé bez ID,ale protože na ně zaměstnavatel nebral žádné dotace,byli také propuštěni.Někdo si řekne,že mají k výdělku invalidní důchod,ale ti lidé jsou třeba i půl roku nemocní.Ale nikdo se nepozastaví nad tím,že zaměstnavatel na ně bere dál dotace ikdyž jsou na neschopence.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

máte pravdu a věřte mi, že se snažím s tím něco udělat. Je to obtížné.

Přeji Vám všechno dobré v roce 2010.

Václav Krása