Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

reakce Martin Mlčoch

Autor Jana
Předmět reakce Martin Mlčoch
Dotaz

Dobrý den, nevím je to asi hloupé , ale pokud má někdo PID III stupně tak by ho měl mít proto, že nemůže pracovat. Mimořádné podmínky je pěkná klička, protože pod tímto § pracuje hromada takzvných PID III  a pracují za zcela normálních podmínek někdy i takových, že i zdravý má problém.

Ono je  příjemné mít 100% výdělek a PID III. Pak se děje to, že se PID odebírají lidem, kteří mají zdravotní problémy, jsou rádi, že zvládnou pár hodin denně, ale neumí se bránit nebo nemají ani sílu nebo chuť. Je to smutné, ale je to tak , znám jich pár osobně a otvírá se mi kudla v kapse.

Na druhé straně lituji ty opravdu nemocné a těm bych dala maximum, protože mají velmi těžký a složitý život. Omlouvám se , ale je to můj názor i životní zkušenost.

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní jano,

souhlasím s Vámi, že by možnost pracovat za mimořádných podmínek měla být dávána lidem, kteří opravdu mimořádné podmínky potřebují.

S pozdravem Václav Krása