Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

RE: PID par.39 ods.2 c práce na zkrácený úvazek

Autor Renata O.
Předmět RE: PID par.39 ods.2 c práce na zkrácený úvazek
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso, mám PID dle par.39 odst.2 písm.c,, chtěla bych se zeptat jestli  můžu pracovat na zkrácený pracovní úvazek 4hod. denně. Nerada bych tímto přišla o důchod. Děkuji za Vaši odpověď.

Odpověď na dotaz:

Vážená paní Renato,

při ID III. stupně doporučuji maximálně 3 hodiny pracovní aktivity denně. Pokud máte pracovní úvazek na 4 hodiny denně, myslím, že lze toto ještě akceptovat, pokud to není příliš náročná práce.

S pozdravem Václav Krása

Dobrý den,pane Kráso, děkuji Vám za odpověď, práce kterou bych mohla dělat je administrativní povahy . V posudku o invaliditě mám napsáno:Není schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.  Jsem po onkologické léčbě,další kontrolu lékařského posudku mám za 2roky. V odpovědích doporučujete maximálně 3hod.práce denně,může 4hod.pracovní úvazek ovlivnit můj PID?

Děkuji za radu

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renato,

záleží na Vašem rozhodnutí. Vždy doporučuji maximálně 3 hodiny denně při pobírání PID. Nemohu Vám zaručit, že při kontrole nebude posudkový lékař Vaší větší pracovní aktivitu nějakým způsobem hohledňovat při případné kontrole. je to vždy podle toho jak který posudkový lékař věc posuzuje.

S pozdravem Václav Krása