Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

průkaz zdravotně znevýhodněné osoby

Autor Josef
Předmět průkaz zdravotně znevýhodněné osoby
Dotaz

Přeji Vám dobrý den pane Kráso.

Néjsem osoba zdravotně postižená, pouze osoba zdravotně znevyhodněná. Jsem veden na Úřadu Práce jako nezaměstnaný.  Našel jsem zaměstnavately, který by mě zaměstnal, ale požaduje po mě průkaz zdravotně znevýhodněné osoby. Obrátil jsem se proto na úřadu práce s žádostí o vystavení tohotoprůkazu, ale tam mi tvrdí, že žádný takový průkaz neexzistuju.

Mohl by jste mi prosím Vás poradit?

S přáním krásného dne předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

skutečně žádný průkaz osoby zdravotně znevýhodněné neexistuje. Vy však máte rozhodnutí, že jste osobou zdravotně znevýhodněnou. Je třeba toto rozhodnutí najít a okopírované předat budoucímu zaměstnavateli.

S pozdravem Václav Krása