Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Provozovna problém 2

Autor Monika
Předmět Provozovna problém 2
Dotaz

Dobrý den,

k dotazu http://www.vaclavkrasa.cz/poradna/dotazy-a-odpovedi/zamestnani-pri-pid-a-cid/provozovna-problem-20783.html

Už mě štvete stim jak házíte všechny firmy do jednoho pitle a furt jen zneužívání. Já u firmy dělám 9let a jen kvuli vám o ni příjdu. Hlavně,že pomaháte postiženým ale opak.Berete nám práci.

Zaměstnavatel má jen mě a provozovna na 2h týdně je kravina nemyslíte? Mě tato práce vyhovuje a naplnuje. A praci potřebuji. Žiju sama a mám spinální svalovou atrofii a platím tim i asistenci a berete mě svobotu! Myslíte .že mi stačí 8 800kč péče. Mám už dost tim zneuživaním,doplacej na to slušný firmy.

zaměstnavatel nemá kde udělat místnost, dílnu maji ve sklepe, maji jen baráček. A platí mě skvělě ne jak chraněná dílna za 4500kč.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

myslím, že si od Vás nezasloužím ta sprostá slova. Zákon jsem neschvaloval, ani ho nenavrhoval. MPSV ČR i Parlament vycházely ze zkušeností, které jsou bohužel velmi přesné. Kdybyste skutečně věděla jaké hyeny zneužívají lidé se zdravotním postižením, tak byste mluvila jinak. Snažím se pořád zlepšovat situaci zaměstnavatelů, kteří zaměstnávají OZP, ale někdy mi chybí odůvodnění, protože, těch lidí, kteří jsou schopni okrádat OZP je strašně moc. Zlobte se na ty co zneužívají systém a ne na mě. Pokud chcete používat sprostá slova, tak se již raději neozývejte.


S pozdravem Václav Krása