Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prostoje

Autor Darina
Předmět prostoje
Dotaz

Dobrý den

Mam častečny invalidný důchod a jsem zaměstnaná na částečný úvazek, prosim Vás když firma nema práci a pošle mně domu můžu žádat o zaplaceni prostojů či nikoly. u nás se to praktikuje tak, že se tyto hodiny musi nadělat. Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Darino,

to záleží na tom jak máte sepsdanou pracovní smlouvu. Oba výklady jsou teoreticky možné. To znamená, že můžete mít nepravidelnopu pracovní dobu a když je práce, tak děláte více hodin. nebo máte pevně stanovenou pracovní dobu a v takovém případě byste pravděpodobně  měla nárok na část mzdy v době, kdy není práce.

S pozdravem Václav Krása