Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosíme o pomoc s vyřešením

Autor Irena
Předmět Prosíme o pomoc s vyřešením
Dotaz Dobrý den pane Krása, obracíme se na Vás s prosbou. Kamarádka pracuje v s.r.o. a ráda by mi pomohla. Jsem v ČID II.st. a ptala se v práci, zda by mne zaměstnali na zkrác. úvazek. Jelikož však ještě nikdy nezaměstnávali zaměstnance s ČID, obracíme se na Vás s prosbou, co je potřeba ze strany zaměstnavatele (s.r.o.) vyřídit, abych u něj mohla pracovat. Děkujeme velmi pěkně za pomoc. Irena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ireno,

pokud jste v evidenci ÚP jako uchazečka o zaměstnání, tak není problém, aby Vás zaměstnala Vaše známá. Dokonce by mohla dostat příspěvek na zřízení pracovního místa, poikud by byla potřeba úprava například toalety, nebo bezbariérový vstup do budovy, případně úprava pracoviště jako speciální stůl. 

Upozorňuji ale , že všechny výdaje by musely být řádně zdokumentovány. Další příspěvek je možné obdržet podle § 76, zákona č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti. Příspěvek je ve výši 48 000,- ročně a je pro zaměstnavatele, kteří zaměstnávají individuálně OZP.

Zaměstnavatel by mohl zároveň uplatnit slevu na dani, která sice není velká, ale je to taky nějaký peníz.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji