Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

prosím o vysvětlení výrazu - je schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek - znamená to, že mohu pracovat či nikoliv

Autor marcela brejchová
Předmět prosím o vysvětlení výrazu - je schopen výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek - znamená to, že mohu pracovat či nikoliv
Dotaz

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brejchová,

osoba, která má v rozhodnutí o ID III. stupně uvedeno, že je osobou, schopnou výdělečné činnosti za mimořádných podmínek, může pracovat bez jakéhokoliv omezení. Předpokládá se však, že ke své práci potřebuje upravené prostředí, pomůcky, pomoc asistenta a podobně. Osoba s tímto statutem má nárok i na podporu v nezaměstnanosti, může se evidovat na ÚP jako uchazeč o zaměstnání. Její statut je prakticky stejný jako u jiných pracovníků.

S pozdravem Václav Krása