Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosim o radu

Autor Jana
Předmět Prosim o radu
Dotaz

Dobry den,chtela bych se zeptat.loni pritel podstoupil operaci srdce,kdy mu byl nasledne voperovan pristroj na zlepseni srdecni cinosti.Srdicko mu pracovalo jen na 33%,neustale ma u postele pristroj ktery monitoruje cinost jeho srdce.Dle jeho kardiologa u nej uz muze pouze dojit k zastave srdce.Dne 24.1.2011 byl na LPK kde mu posudkovy lekar snizil 3 stupen na na stupen 2 s oduvodnenim ze jeho srdce se zlepsilo o 1%,tudiz pracuje na 34%.Pritel bere hodne leku,je casto unaven.I prez to ze mel od specialistu zpravy ze jeho stav neni dobry,lekar mu duchod snizil.Muzete mi prosim poradit co proti tomuto rozhodnuti delat a jestli posudkovy lekar postupoval spravne?Nebo to vse zavisi jen na tom jak se posudkovy lekar vyspi a jakou ma prave naladu!! Prijde mi to opravdu politovanihodne.Moc vam dekuji.Jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

Váš přítel může podat námitku proti rozhodnutí o snížení stupně invalidity. Námitka se podává do 30 dní od vydání rozhodnutí na ČSSZ, a to prostřednictvím OSSZ.

S pozdravem Václav Krása