Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím o radu

Autor Antonin Jurásek
Předmět Prosím o radu
Dotaz

Dobrý den pročítal jsem si vaše odpovědi na otázky týkající se pobírání podpory v nezaměstnanosti při částečném invalidním důchodu. Mám podpobný problém jsem hlášen na UP od 5.10.2010 a pobíral jsem podporu, nyní  mi byl přiznán částečný invalidní důchod podle §  39 odst. 2 písm. a) a to dbe 14.12 avšak spětně ke dni 5.10.2010 a nevím zda mi bude tedy odebrána podpora a již vyčerpanou budu muset vrátit děkuji za pomoc

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jurásku,

na Vašem případě ČID je možné mít souběh pobírání ID a podpory v nezaměstnanosti. Důchod by Vám měl být vyplácen od 5. 10. 2010 a současně můžete pobírat i podporu v nezaměstnanosti.

S pozdravem Václav Krása