Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím o radu

Autor Poláková E.
Předmět Prosím o radu
Dotaz

Dobrý den pane Krása,

měla bych takovou prosbu.Mám ID 1stupně a jsem vedená na úřadu práce.Sehnala jsem si práci

a smlouvu mám na DPP.Kdo za mě platí sociální a zdravotní.Když si vydělám více jak 4250 hrubého tak mě vyřadí z evidence,kdo za mě potom bude platit soc.a zdravotní.Jak to prosím je se sociálním a zdravotním s částečným invalidním důchodem 1 stupně.

Děkuji moc za radu

S pozdravem Poláková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Poláková,

při pobírání ID I. stupně za Vás platí zdravotní pojištění stát, ale nejsou Vám započítávány odpracované roky. Vaše smlouva na DPP také neřeší Vaše sociální pojištění a je nezbytné, abyste si jej platila, jinak Vám budou chybět odpracované roky do nároku na starobní důchod.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.