Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosím o radu

Autor Martina
Předmět Prosím o radu
Dotaz

Vážený pane Kráso,

pobírám invalidní důchod třetího stupně.Byl mi přiznán dle § 39 odst. 2 písm.c) je schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek.Četla jsem Vaše odpovědi,ale nikde jsem nenašla co znamená dle písm.c?Znamená to,že si mohu přivydělat?Mám ID pět tisíc korun a z toho nemohu vyžít.V případě nástupu do zaměstnání jsem povinna hlásit, že jsem poživatelem ID   OSSZ? Moc děkuji za odpověď.

S pozdravem Martina

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

pokud máte v rozhodnutí o důchodu poznámku, že jste schopna výdělečné činnosti, tak můžete normálně pracovat. V současné době se změnil zákon o důchodovém pojištění a toto označení je v § 39, odst. 4, písmeno f). Pokud byste nastoupila do zaměstnání, tak zaměstnavateli musíte oznámit, že jste příjemcem ID III. stupně, neboť on na Vás může uplatnit daňové zvýhodnění a sama máte také daňové zvýhodnění. OSSZ Vaše zaměstnání hlásit nemusíte. To provede zaměstnavatel.

S pozdravem Václav Krása