Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o vysvětlení odpovědi

Autor Pavel Novák
Předmět Prosba o vysvětlení odpovědi
Dotaz

Také zdravím pane Krása.

Vídávám Vás na demonstracích, které s přítelkyní navštěvujeme.

Odpovědi moc nerozumím:

1. Začátek nemoci - asi je lepší marodit až 2.5., protože tím ukončím pracovní poměr 30.4.a zaměstnavatel mi pošle s dubnovou výplatou 3 platy. Byl jsem propuštěný pro nadbytečnost. Nevím, jestli se stonáním prodlouží zaměstnanecký vztah - toho se bojím. V oznámení o nadbytečnosti je napsáno, že mi zaměstnavatel v dubové výplatě po skončení pracovního poměru pošle tři platy. Nechtěl bych to nijak ohrozit. První 3 dny stejně neplatí nic. Nevím ale, zda ČSSZ nezačne peníze posílat až od 22.dne trvání nemoci. Není to žádný podfuk, lékařka mně chce poslat na speciální léčení.

2.Co myslíte, pane krása, tou zmínkou o 3 letech evidence a přiblížení se důchodovému starobnímu věku?

 

3. Podpora od začátku září bude vypočtena z posledního výdělku do 30.4.?

 

4. Odloží mi od září 3 podpory nebo už nebudou brát ohledna 3 platy odstupného? Částečný invalidní důchod na ni asi nemá vliv, že ano?
5. Seberou mi částečný invalidní důchod, až půjdu do starobního?

 

Děkuji moc.

Pavel Novák.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

doporučuji Vám se v této věci poradit s právníkem na odborech, případně v občanské poradně. nechci Vám poradit špatně, já osobně bych radši postupoval jak jsem psal.

S pozdravem Václav Krása