Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o radu.

Autor Věra Blažková
Předmět Prosba o radu.
Dotaz

Vážený pane Kráso,přeji Vám dobrý den,již před časem jsem Vás prosila o radu ohledně postupu v jednání s úřady a velice jste mi pomohl za což Vám opravdu moc děkuji.Obracím se na Vás o radu,jak mám nyní postupovat .Končí mi 15.října 2014 podpůrčí doba ,zažádala jsem o plný inv.důchod tam je to vše v pořádku ale nevím jak mám postupovat se zaměstnavatelem ohledně ukončení pracovní smlouvy,mám jí na dobu neurčitou a radil jste mi minule abych jí sama nedávala jinak bych neměla nárok na podporu v nezaměstnanosti,starám se o těžce postiženého syna kterému byl přiznán inv.důchod 3.stupně a pobírám příspěvek na oštřování 4.stupně.Musím v práci podepsat výpověď dohodou nebo mohu požadovat odstupné pokud můj zdravotní stav mi to neumožňuje?Musím ukončit neschopenku hned 15.října nebo mi může doběhnout do konce měsíce když je už žádost podána?Nerada bych se dopustila nějaké chyby při tomhle postupu,prodloužení PN pro mě nemá význam protože od syna nemám šanci do zaměstnání nastoupit .,jeho péče vyžaduje 24.hod.denně.Pokud mi bude neschopenka ukončena 15.října ,budu muset nastoupit do práce,existuje něco jako omluvenka než se vyřídí plný ID? Jinak mám přiznaný částečný ID a pracovala jsem na plný úvazek 12.let.Budu Vám vděčná za Vaší odpověď a pomoc s tímto problémem.Aby jste si nemyslel,že jsem zapoměla na Váš fond,tak určitě ne  .přispěla jsem co jsem mohla,je důležité aby si lidi uměli pomáhat a nemyslet jen na sebe.Přeji Vám hodně úspěchů a mějte se krásně.Věra.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Blažková,

především Vám děkuji za Váš příspěvek. Opět Vám doporučuji, abyste byla spíše pasivní. Pokud Vám ošetřující lékař prodlouží PN, tak můžete mít podpůrčí dobu do konce měsíce října. Po přiznání ID III. stupně musíte tuto skutečnost oznámit zaměstnavateli. Ten má dvě možnosti, buď Vám dá výpověď ze zdravotních důvodů, a ta je okamžitá a bez odstupného, nebo Vám může nabídnout jiné pracovní místo, které by Vám vyhovovalo, vzhledem k Vašemu zdravotnímu postižení. Vy takové pracovní místo můžete přijmout, ale pouze na tři hodiny denně, abyste neměla problém s ID. Pouze, pokud byste měla v rozhodnutí o přiznání ID větu, že můžete pracovat za mimořádných pracovních podmínek, mohla byste pracovat třeba i na celý úvazek.

S pozdravem Václav Krása