Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o radu

Autor Josef Kozelka
Předmět Prosba o radu
Dotaz

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu. Stal se mi prac. úraz po roce jsem byl převeden do PID a pojišťovna bývalého zaměstnavatele mi doplácela do mého měsíčního platu. Po 2 letech jsem byl převeden do ČID a musel jsem se zaevidovat na ÚP. Od prosince loňského roku už nepobírám podporu v nezaměstnanosti. Po mé žádosti na pojišťovnu bývalého zaměstnavatele mi bylo zděleno, že pokud jsem v ČID tak už nemám nárok na doplácení do mého měsíčního platu. Proto Vás chci poprosit o odpověď, jestli je to v pořádku nebo ne. Děkuji Kozelka Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kozelko,

vzhledem k nepřítomnosti pana předsedy mi byl Váš dotaz předán k vyřízení a sděluji následující.

S výplatou renty u ČID je to tak, že pro výpočet dorovnání výdělku před a po úraze se zohledňuje výše ČID, tak zvaný fiktivní plat a vychází se pro nárok ze součtu těchto částek. Pokud by  součet přesahoval  výši platu před úrazem, renta nenáleží. Pokud by byl nižší, provádělo by se dorovnání prostřednictvím renty i nadále.Ne tedy tak, že automaticky při pobírání ČID se renta, tedy dorovnání , nevyplácí. 

S pozdravem.

JUDr. Věra Dreslerová

poradce NRZP ČR

tel: 266 753 427