Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prosba o radadu

Autor Ivana Šiklová Richtrová
Předmět Prosba o radadu
Dotaz

Dobrý den,

     prosím o radu a pomoc . Je mi 54 let jsem na invalidním důchodu 1. stupně. Do 16.5.2014 jsem byla doma na POB s maminkou,(1,5roku) než mně bohužel opoustila. Nyní jsem vedená na ÚP bez podpory, protože jsem ji vyčerpala hned na začátku, z důvodů velkých vydání, aby maminka měla co nejlepší pohodlí domova.(Byla po těžké masivní mozkové příhodě a krmila jsem ji do Pegu Nutrisonem).  Nyní hledám práci, ale nevím jaké je omezení, co se týka po finanční stránce, ale i počtu odpracovaných hodin týdně nebo měsíčně. Ze zdravotních důvodů však zatím nemám souhlas od paní doktorky , abych někde nastoupila do práce.

     Předemděkuji za pomoc.

    S pozdravem                               Ivana Šiklová Richtrová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Richtrová,

při pobírání ID I. stupně není žádné časové a finanční omezení. Můžete si najít zaměstnání, které Vám bude co nejvíce vyhovovat.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,
NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením. Aktuálním projektem je sbírka na elektrický vozík pro sedmiletou Klárku, které lékaři ve dvou letech diagnostikovali Spinální muskulární atrofii. Cílem je vybrat pro Klárku částku ve výši 180.000 Kč. Více o Klárce na www.klarcinblog.cz. Pojišťovny nechtějí přiznávat elektrický vozík dětem mladším deseti let.
Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz