Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Propuštění v PN

Autor Josef,45r
Předmět Propuštění v PN
Dotaz

Dobrý den, jsem v ČID, nyní se chystám na operaci.Zaměstnavatel uvažuje o mém propuštění.(časté PN).Mohu dostat výpověď v době PN?Mohu byt uchazečem na ÚP při pobíraní ČID.Má zaměstanavatel nějaké výhody , když zaměstnává osobu s ČID?Vzhledem k mým velkým zdravotním problémům a díky tomu diskriminace na pracovišti, je asi velká nevýhoda ukončit pracovní poměr z mé strany? Je nějaká rada , jak to "ustát" ? Děkuji J.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

pokud nezvládáte zaměstnání z důvodů zdravotních potíží a jste v ID, tak Vás zaměstnavatel může propustit ze zdravotních důvodů. Ve Vašem případě však se domnívám, že byste se mohla úspěšně bránit u soudu, protože pravděpodobně pracujete již delší dobu a jste příjemce ČID. V žádném případě Vám nedoporučuji podepsat jakoukoliv dohodu o ukončení pracovního poměru. Jako příjemce ČID můžete být registrována na ÚP jako uchazečka o zaměstnání.

S pozdravem Václav Krása