Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Prodej auta pořizeného s přizpěvkem od UP Psaného na nezletilé dítě

Autor Lenka Zbořilová
Předmět Prodej auta pořizeného s přizpěvkem od UP Psaného na nezletilé dítě
Dotaz Dobrý den , prosím o radu loni jsme dostali přízpěvek na koupi auta ve vyši 180000 a koupili jsme škodu Octavii 2 , ale po ročním použivani jsme zjistili že auto je ve špatném stavu a kdyžˇ jej budeme muset mít 10 let jak je psán závazek tak ho budeme jen opravovat a opravovat... A ted nevím jakou mám možnost auto prodat a pořídit jiné ,, auto je psané na syna je těžce mentálně postižený a opravdu auto potřebujeme mit denně a všude syna vozím . Děkuji za radu Zbořilová Lenka

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zbořilová,

teoreticky byste mohli auto prodat a vrátit alikvotní část příspěvku. Poté byste mohli požádat znova o příspěvek a koupit nové auto. Je tu však jeden problém. Podle občanského zákoníku musíte mít souhlas soudu k těmto krokům. Proto Vám doporučuji, abyste nejprve požádala soud k vydání souhlasu s prodejem vozu a potom se rozhodli o prodeji vozu. Ještě Vás musím upozornit, že při nové žádosti nemusíte obdržet tak vysoký příspěvek na nákup motorového vozidla.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.