Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

pro p.Janu Jenickovou

Autor Jana
Předmět pro p.Janu Jenickovou
Dotaz

Dobry den pane Kraso.Uz vickrat jsem cetla vase rady,co se tyce odstipniho u ID. Domnivam se, ze nemate uplnou pravdu.Jestli muzu poradit  - dle §52 c,e  a  §56  maji pravo na odstupni.Nevim, jestli moji pripominku a snahu pomoct uverejnite, no rada bych jim pomohla. Dekuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

nárok na odstupné v případě zdravotních problémů a přiznání ID je pouze v případě, že zdravotní postižení vzniklo následkem nemoci z povolání viz. § 52, písmene d) a následně § 67, zákona č.262/2006 Sb., zákoník práce. Paní Jeníčková neuvedla, že by k zhoršení jejího zdravotního stavu došlo vlivem nemoci z povolání nebo pracovním úrazem, proto ji taky nic z Vašeho doporučení nesdělím.

S pozdravem Václav Krása