Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přiznaný PID a práce

Autor Jindra
Předmět přiznaný PID a práce
Dotaz

Vážený pane Kráso,prosím Vás o radu ohledně mého otce. Od 24.11.2007 je v PN,ten den byl akutně operován.Měl rakovinu tlustého střeva,následovala chemoterapie a přesto,že téměř po roce jsou výsledky v pořádku,jeho onkolog mu doporučil PID.Ten mu byl také  asi před měsícem komisí přiznán.Otci bylo v kětnu 60 let a pracoval jako soustružník a nyní mu v práci nabídli,že i když bude mít PID,může pracovat u nich dál.Žádné papíry mu zatím nepřšli ohledně důchodu.,tak ani neví kolik bude pobírat,nevíme do kdy bude mít PN  do 23.11.2008 ?? a pak? Než mu začne chodit důchod? A může skutečně nastoupit pracovat při PID,pokud ano od kdy? Přiznám se Vám.Rád by se vrátil k vůli spolupracovníkům a  nemyslel na to čím si prošel,ale o důchod přijít samozřejmě nechce. Moc  a moc Vám děkuji za jakoukoliv odpověď. S pozdravem a přáním pěkného dne Jindra Jonášová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jonášová,

Váš otec může začít opět pracovat, to mu nemůže nikdo zakázat. Samozřejmě, že existuje nebezpečí odebrání PID, ale vzhledem k věku Vašeho otce, kdy bude mít velmi brzo nárok na starobní důchod, bych preferoval zaměstnání. Tím, že bude dále zaměstnán, udrží si tradiční vazby na svoje spolupracovníky a to považuji za důležité. Pokud chce mít jistotu, že mu bude ponechán důchod, musel by pracovat pouze na kratší úvazek, a to ještě přerušovaně během roku, aby prokázal, že není schopen soustavné pracovní činnosti.

S pozdravem Václav Krása