Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání PID a ÚP

Autor Marta
Předmět Přiznání PID a ÚP
Dotaz

Dobrý den,prosím o vaše posouzení mého problému.Nejsem schopna se dopátrat jestli,když mi byl k 17.07.2009 přiznán PID na dobu 1 roku,nevím jestli byl přiznán  podle písmena a) nebo b), to se teprv dozvím až mi příjde písemné vyrozumnění.Dotazovala jsem se zda se musím po skončení PN ,18.7.2009, nahlásit na ÚP,bylo mi sděleno,že nikoliv,ale co když mi bude  přiznán PID dle písm.a) co  v tomto případě dělat,Na ÚP ZAEVIDOVÁNA NEJSEM,JE TO PROBLÉM?

Děkuji za odpověď, Marta.,

PS: pro obyčejné lidi jsou naše zákony čím dál tím víc  nesrozumitelnější ,bohužel!

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marto,

doporučuji Vám  přihlásit se na úřad práce. Máte tím šanci případně dostat další dávky, pokud máte rodinu a Vaše sociální situace by byla složitá.

S pozdravem Václav Krása