Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přiznání ID a ÚP

Autor Marie
Předmět Přiznání ID a ÚP
Dotaz

Dobrý den,v lednu mi končí PN a budu si žádat o ID.Mám se po ukončení PN hlásit naÚP,než rozhodnou o nároku na ID? Do zaměstnání se ze zdrav.důvodů nebudu vracet,mám dát výpověď k násl.dni ukončení PN?

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marie,

doporučuji Vám, abyste se přihlásila na úřad práce jako uchazečka o zaměstnání. Přihlášením jste zdravotně pojištna a doba se Vám počítá do nároku na důchod. Doporučuji Vám, abyste sama nerozvazovala pracovní poměr. Zaměstnavatel má za povinnost Vám nabídnout vhodné pracovní uplatnění. Pokud jej nemá, potom Vás může propustit pro nadbytečnost, ale měl by Vám zaplatit odstupné. 

S pozdravem Václav Krása