Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přivýdělek u inv.důchodu lll.stupně

Autor Alena
Předmět přivýdělek u inv.důchodu lll.stupně
Dotaz Dobrý den pane Kráso, může si manžel občas přivydělat/brigády/,pokud mu to zdravotní stav dovolí?Je invalidní dle § 39 odst.1 zákona č.155/1995 Sb. Jde o invaliditu 3.stupně dle §0 39 odst.2 písm.c)cit.zákona. Děkuji za odpověď Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

pokud půjde o krátkodobé zaměstnání, nebo o zaměstnání v rozsahu asi tak jedné třetiny úvazku, tak by neměl být problém. Posudková služba posuzuje rozsah pracovní činnosti, ale neposuzuje výši výdělku.

S pozdravem Václav Krása