Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přivýdělek při PID

Autor Zdenka
Předmět přivýdělek při PID
Dotaz

Dobrý den. Měla bych dotaz ohledně přivýdělku při PID III. stupně. ( § 39 plně invalidní.....z důvodu dlouhodobě nepříznivého zdravotního stavu a) poklesla schopnost soustavné výdělečné činnosti nejméně o 66 %.....) V obchodě koupelnového studia hledají paní na výpomoc administrativní práce na 15 hodin týdně. Za touto prací bych musela dojíždět autobusem dvakrát týdně z mého bydliště asi 10 km. Mohla bych tuto práci vykonávat, aniž by mi byl odebrán PID?
 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zdenko,

nikdo Vám nezaručí, že při následné kontrole nároku na PID, Vám nebude stanoven nižší stupeň ID, a to nemusíte mít žádné zaměstnání. Přesto se domnívám, že pracovní úvazek 15 hodin týdně není takového rozsahu, aby při kontrole pracovních schopností jste se musela obávat o ztráty ID.

S pozdravem Václav Krása