Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přivýdělek při PID

Autor Jitka Nová
Předmět přivýdělek při PID
Dotaz

Dobrý den,potřebovala bych radu.Mám od března 2009 přiznaný plný invalidní důchod a letos v květnu mám mít přezkoumání.Mohu si přividělat a kolik hodin za den a musím to někde nahlásit?Také jsem brala 1.stupen bezmocnosti,ale ten mi byl odebrán.Mohu i přesto?Dekuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nová,

záleží na tom jaký máte PID. Pokud máte podle písmene b) § 39 odst. č.1, zákona o důchodovém pojištění, tak si můžete vydělat neomezeně. Pokud máte podle písmene a), tak Vám doporučuji pouze na 1/3 úvazku.

S pozdravem Václav Krása