Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Přivýdělek při invalidním důchodu

Autor Miriam Katkovská
Předmět Přivýdělek při invalidním důchodu
Dotaz

Dobrý den, byl mi přiznán invalidní důchod III. stupně. Předtím jsem podnikala v oblasti nákup, prodej. Po dobu léčení jsem přerušila živnost. Mohu si nyní živnost obnovit, podnikat (přiměřeně ke zdravotnímu stavu) a nepřijít o invalidní důchod?  Děkuji za zodpovězení dotazu. S pozdravem Miriam Katkovská                                                                  

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Katkovská,

pokud máte ŽL, tak byste musela při případné kontrole prokázet, že nepracujete déle, než tři hodiny denně. U zaměstanců je to jednoduché, zjkontroluje se plat a za kolik hodin. U živnostníků to tak jednoduché není. Argumentace je jednoduchá, když podnikátem, nepotřebujete důchod. Proto Vám opravdu doporučuji snížit příjmy o proti době, kdy jste měla živnost před přiznáním ID a dále si vedla evidenci odpracovaných hodin.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.