Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přivýdělek při ID III.stupně

Autor Markéta
Předmět přivýdělek při ID III.stupně
Dotaz

Dobrý den,

byla jsem poživatelkou ID II. stupně a pracovala jsem v chráněné dílně na 4 hodiny, nyní mi byl přiznán invalidní důchod III. stupně se závěrem, že u mne došlo k poklesu pracovní schopnosti o 70% a nejsem schopna výdělečné činnosti za zcela mimořádných podmínek. Zajímalo by mne tedy ,zda můžu i nadále pracovat v chráněné dílně aniž bych přišla o invalidní důchod a kdyby se mi se mi naskytla příležitost přivydělat si jinde než v chráněné dílně zda je toto omezené časově či finančně a zda mi též nehrozí ztráta invalidního důchodu.

Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji příjemný den.

Markéta

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto.

pracovat můžete, ale doporučuji Vám, aby Vaš pracovní úvazek nebyl vyšší než jedna třetina pracovního úvazku.

S pozdravem Václav Krása