Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

přívýdělek

Autor Alena Zábojníková
Předmět přívýdělek
Dotaz Dobrý den p.Krása,jsem od 1.listopada na úřadu práce a měla bych dostávat podporu,ale od 19.listopadu bych měla nastoupit na dohodu/brigádu/ na 6 hodinovou práci,mám i.stupen inv. důchodu, vypadá to možná tak na 2.měsíce,mám si dávat naněco pozor když jsem invalidní -jako nějaké odpočty nebo vůbec jak to je mockrát děkuji A.Zábojníková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zábojníková,

měla byste ÚP nahlásit, že nastupujete do práce, protože po tu dobu Vám bude pravděpodobně zastavena výplata podpory v nezaměstnanosti. nemusíte se však ničeho obávat ve vztahu k Vašemu ID. Neměla byste mít žádné problémy z důvodu krátkodobé brigády.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.