Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvky zaměstnavateli

Autor Ducký Jaroslav
Předmět Příspěvky zaměstnavateli
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso

nejprve bych Vám chtěl poděkovat za reportáž v Tv nova o firmě 1.integrační centrum v České Lípě.

Znovu vám píši ohledně této firmy, od 2.5.2008 jsem pracoval u 1.ic jako operátor počítače pro vkládání dat, tuto činnost jsem vykonýval i u firmy Sdružení Radost Občanů CZ,o.s,, Měl jsem smlouvy jak u 1ic, tak u Radosti, jedná se o to, že u 1.ic jsem platil členské příspěvky 2.670,- a u Radosti ne, protože jsem nepodepsal dohodu. Dnes jsem si byl na poště vyzvednou dopis od Sdružení Radost a tam jsem si přečepl, že mám u této firmy výpověď, je zřejmé, že kvůli tomu, že jsem neplatil členské příspěvky, kdyby to tak nebylo, tak bych dostal výpověď i u 1. integračního centra, kde příspěvky platím.

Chtěl bych se zeptat, zda je to zprávné.

 

Děkuji

Jaroslav Ducký

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Ducký,

výpověď z pracovního poměru by měla být nějakým způsobem odůvodněna. Jestliže není uveden zákonný důvod výpovědi, měl byste zaměstnavateli sdělit, že na tuto výpověď nereflektujete, protože nebyl zákonný důvod k výpovědi a zároveň by jste měl podat soudní žalobu proti zaměstnavateli. V takových případech Vám pomohou poradny Českomoravské konfederace odborových svazů. Tyto poradny jsou na každém okrese a právní služby poskytují zaměstnancům zdarma ( www.cmkos.cz). Nejlépe by bylo kopii výpověďi vzít a poradit se s pracovníky těchto poraden. Pokud nechcete využít této služby je možné se obrátit na právní poradnu NRZP ČR poradna@nrzp.cz, tel: 266 753 427, poštovní adresa: Právní poradna NRZP ČR, Partyzánská 7, Praha 7, 170 00.

 

S pozdravem.

Václav Krása