Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Příspěvky na vytvoření pracovního místa a vyplácení příspěvků.

Autor jaroslav štěpanovský PRAHA 4
Předmět Příspěvky na vytvoření pracovního místa a vyplácení příspěvků.
Dotaz Dobrý den . Pane Krása jsem v plném invalidním důchodu podle odstavce a ,jsem na brigádě u podniku který pro mě vytvořil pracovní místo vzhledem k tomu že práce nebylo moc a moje nemoc se na tolik zhoršila že jsem nemohl vykonávat určenou práci jsem neodpracoval žádnou prac ,hodinu podnik mě i nadále platí služební telefon, smlouvu mám do konce roku dostává nebo dostane podnik na mě nebo za zřízení pracovního místa pro mne nějaký příspěvek. Děkuji za odpověd štěpanovský jaroslav PRAHA4 CHODOV.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Štěpanovský,

pokud Vaše veřejně účelné pracovní místo bylo vytvořeno ve spolupráci s úřadem práce, potom by úřad práce měl přispět na zřízení pracovního místa - úhrada prokazatelných nákladů při úpravě pracoviště. Současně Váš zaměstnavatel může uplatnit slevu na dani z příjmu. Nakonec by mohl požádat na částečnou úhradu mzdových nákladů. Všechny tyto podpůrčí věci je možné využít, ale jen tehdy, že se jedná o trvalý pracovní poměr OZP a nikoliv brigádnický. Dále se zaměstnavatel musí závázat, že osoby, na které získal dávku, bude zaměstnávat nejméně dva roky.

S pozdravem Václav Krása